متداول‌ترین ایرادات جاروبروقی و علت آن

ایرادات جاروبروقی ها معمول متداول هستند. در واقع آنچنان تفاوتی نمی‌کند که برند جاروبرقی شما چیست؛ معمولا جاروبرقی‌ها به دلیل ساختار یکسان، دچار ایرادات مشابه شده و برای جلوگیری از آن نیز باید اقدامات و مراقبت‌های مشابهی را انجام داد.

البته این موضوع به معنای کیفیت یکسان همه جاروبرقی‌ها نیست. برندهای مطرح و پرسابقه، معمولا محصولاتی بهتر، بادوام‌تر، به‌روزتر و البته گران‌تر را روانه بازار می‌کنند. همین ویژگی‌ها نیز سبب می‌شود تا این محصولات کمتر دچار مشکلات و نقص‌های فنی شوند. نیاز به تعمیرات جاروبرقی ، در مقایسه برندهای ناشناخته بسیار کمتر است؛ و همچنین در زمان نیاز، این محصولات تعمیرپذیرتر هستند.

مشکلات رایج در جاروبرقی

اگر می‌خواهید با متداول‌ترین ایرادات جاروبرقی‌ها آشنا شوید؛ در ادامه این مطلب لیستی از آنها را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

نداشتن مکش کافی

نداشتن مکش کافی را می‌توان متداول‌ترین ایراد جاروبرقی‌های مختلف دانست. علت این موضوع، تنوع دلایل ایجاد این مشکل است. معمولا جاروبرقی‌ها به دلایل بسیاری ممکن است قدرت مکش اولیه خود را از دست بدهند. در بسیاری از مواقع این مشکل ناشی از نقص فنی نیست و در خانه قابل رفع است؛ اما گاهی تنها راه حل مشکل، استفاده از خدمات تعمیرگاهی است.

اگر شما نیز دچار این مشکل شده‌اید؛ بهتر است چند نکته را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع، پر بودن کیسه جاروبرقی، بسته بودن مسیر خرطومی جاروبرقی به سویله آشغال‌های درشت، نشتی داشتن خرطومی و کثیف بودن فلیترها، موجب کاهش توان و مکش دستگاه شما می‌شود. اگر با تمیزکاری و رفع این مشکلات همچنان جاروی شما مکش سابق را ندارد؛ احتمالا موتور آن دچار مشکل شده است و بهتر است قبل سوختن موتور، آن را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

نقص‌های فیزیکی

جاروبرقی‌ها به نسبت سایر لوازم خانگی، معمولا بیشتر در معرض آسیب‌دیدگی‌های فیزیکی هستند. نوع استفاده از این وسیله باعث می‌شود که با در و دیوار برخورد داشته باشد. خرطومی جاروبرقی همیشه در حال کشش است. هنگام جارو کردن ممکن است آشغال‌های درشت و نامناسب وارد آن شود. همچنین سیم جاروبرقی در هر مرتبه استفاده نیاز به باز و جمع کردن داشته و معمولا در حین استفاده تحت کشش و فشار قرار می‌گیرد.

همه این موارد باعث می‌شود تا جاروبرقی‌ها با احتمال بیشتری دچار آسیب‌های فیزیکی شوند. معمولا خرطومی جاروبرقی به راحتی قابل تعویض است. همچنین سیم جمع کن آن قابل تعمیر بوده و خوشبختانه این ایرادات فیزیکی موجب از کارافتادگی کامل دستگاه شما نمی‌شود. چرخ‌های جاروبرقی نیز از جمله محل‌های متداول خرابی هستند که باز هم به راحتی قابل تعویض خواهند بود.

روشن نشدن دستگاه

یک روز وقتی می‌خواهید خانه را تمیز کنید، ناگهان متوجه روشن نشدن جاروبرقی می‌شود. شاید این اتفاق حین استفاده از دستگاه نیز رخ بدهد و جاروبرقی ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نشود.

معمولا سوختن موتور جاروبرقی به صورت ناگهانی رخ نمی‌دهد؛ اما هر احتمالی ممکن است. طبیعتا سوختن موتور با استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی قابل بررسی است. البته بوی سوختگی همیشه دلیل بر سوختن موتور نیست؛ و ممکن است فقط تسمه آن پاره شده باشد. با این وجود در صورت سوختن موتور، تنها راه سیسم‌پیجی دوباره موتور و یا تعویض آن است.

در بسیاری از موارد روشن نشدن جاروبرقی ناشی از اتصال نامناسب سیستم برق آن است. در این شرایط ابتدا جاروبرقی را به کمک پریز دیگری امتحان کنید. همچنین در جاروبرقی‌های به‌روزتر، با پر شدن پاکت جاروبرقی، دستگاه روشن نمی‌شود.
خرابی دکمه خاموش روشن نیز می‌تواند علت دیگر روشن نشدن دستگاه شما باشد. این موضوع به‌خصوص در مدل‌هایی که دکمه خاموش و روشن روی دسته جاروبرقی است، بیشتر رخ می‌دهد.

۵ ۱ رای
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
خرید جاروبرقی - خوبان

10 نکته خرید جارو برقی بوش

جارو برقی یکی از اصلی ترین لوازم خانگی به شمار می رود که از آن برای نظافت و تمیز کردن منزل استفاده می شود. توجه

نگهداری از ساید بای ساید بوش - نمایندگی بوش خوبان

نگهداری از ساید بای ساید بوش

یخچال‌ های ساید بای ساید ای که از مدرن ترین و به روز ترین انواع یخچال فریزر‌ها هستند که به دلیل زیبایی و همچنین کارایی

0
لطفاً نظر دهید.x
()
x